Keçi Bükü Beach and Yacht Club

+90(532) 393 43 30 (Turkçe/English)

+90(531) 627 08 52 (English)

Scroll for English

Scroll for English

Deniz kenarındaki sakin Söğüt köyünde deniz kenarında. Restoranımızda muhteşem yemeklerin yanı sıra mükemmel servisin yanı sıra geniş bir hizmet yelpazesi vardır, ayrıca demirleme / iskelesi hizmetlerimiz vardır ve plajın tadını çıkarmayı unutmayın.

Bizimle yemek yerken, güzel bir deniz manzarasına;  bahçelerle çevrili manzaraya, iskelemizde deniz kenarı bir masa veya belki de kumsalda bir masa sunabiliriz.

Restoran

Usta aşçılarımız taze yerel malzemelerle hazırlanan çeşitli menü seçimlerini hazırlayacaktır. Türk mutfağı tadı ve seçimi ile ünlüdür. Deniz ürünleri veya ızgara et, salata ve meze / meze arasından seçiminizi yapın. Tatlılar ve meyveler isteginize gore hazirlanir yada satin alinir.

Yat Demirleme ve İskelesi

İskelemiz / iskelemiz deniz yoluyla gelen ziyaretçilere konfor ve hizmet sunmak için hem su hem de elektrik var. Restoranda tuvalet ve duş olanakları ve WiFi internet hizmeti bulunmaktadır. Güzel Söğüt Koyunda kalmak, yemek ve servis için bize katılmak isteyenler için tekne ve arac servisımız var.

Villalar ve Yelken

MedSea Yachts, Türkiye'ye veya Yunanistan'a seyahat etmek için tatil merkezinizdir. Yakındaki villalarımız 16 kişiye kadar konaklama imkanı sunar.

Guletlerimiz sizi harika bir yelken tatile götürmeye hazır. Kara / Deniz tatili için mükemmel bir seçenektir.

Keci Buku nerede

Deniz yoluyla Enlem: 36° 39.650’ Boylam: 28° 4.800’E

Karadan: Söğüt Mahallesi, Kizilyer Sk No 378, Marmaris/Muğla

Eleştiri

Restoran ve hizmetlerimiz hakkında ne düşündüğünüzü bilmekten memnuniyet duyarız. Aşağıdaki linklere tıklayarak bize bir inceleme gönderebilirsiniz:

Located seaside at the tranquil Turkish village of Söğüt. Our restaurant has a wide range of services in addition to spectacular food and great service, we also have anchorage/jetty services and don’t forget to enjoy our beach.

When you dine with us we can offer you the restaurant which is surrounded by gardens with a lovely view of the sea, a private room, perhaps a table seaside on our jetty or maybe a table on our beach.

Restaurant

Our skilled chefs will prepare a variety of menu selections with fresh local ingredients. Turkish cuisine is well known for its taste and selection. Choose from seafood or grilled meats, salads and mezze/appetizers. We even cater to your sweet tooth with spectacular deserts.

Yacht Anchorage & Jetty

Our jetty/dock is there to provide comfort and service to visitors arriving by sea. We have both water and electricity available at the dock. Toilet and shower facilities are located at the restaurant as well as WiFi Internet service. There is also a dingy service for those who wish to stay in the beautiful Söğüt Bay but join us for a meal.

Villas and Sailing

MedSea Yachts is your vacation center for traveling to Turkey or Greece. Our nearby villas provide accommodation for up to 16 guests.

Our gulets are ready to take you on a wonderful sailing vacation. It is a great option for a Land / Sea vacation.

Where to find Keci Buku

By Sea: Latitude: 36° 39.650’ N   Longitude: 28° 4.800’E

By Land: Söğüt Mh, Kizilyer Sk No 378 - Söğüt, Marmaris, Muğla

 

Reviews

We would appreciate knowing what you thought of Keçi Bükü. You can send us a review by clicking these links:Keci Buku'nde Masa Ayırtın / Reserve a Table at Keci Buku